Katastrofa rynkowa: Prawie 40.000 BTC wycofane z BitMEX

Wiodąca giełda instrumentów pochodnych Bitcoin BitMEX straciła blisko 40.000 BTC w wyniku pośpiesznych wypłat po niedawnym oskarżeniu jej założycieli, w tym dyrektora generalnego Arthura Hayesa, przez Commodities Futures Trading Commission (CFTC).

Firma Glassnode od czwartku, po tym jak CTFC oskarżyła Hayesa i innych współwłaścicieli o prowadzenie nielegalnych transakcji i umożliwienie prania brudnych pieniędzy, od czwartku Bitcoin odpływa z BitMEX.

BitMEX z siedzibą w Hong-Kongu będzie pierwszą i największą giełdą kryptograficzną, która zmierzy się z CFTC w sądzie w związku z zarzutami o działalność przestępczą. Według najnowszej aktualizacji Glassnode, w ciągu ponad 24 godzin od ogłoszenia, na BitMEX wypłynęło blisko 40.000 BTC.

„Odpływ #Bitcoinów z adresów BitMEX trwa nadal – nasze dane wskazują, że w ciągu ostatniej godziny 7.200 BTC zostało wycofanych. Łączna kwota wycofana z giełdy w ciągu ostatniego dnia wynosi obecnie prawie 40.000 $BTC.“

Największa wypłata godzinowa na BitMEX-ie

W ciągu kilku godzin od ogłoszenia inwestorzy wycofali z giełdy 23.200 BTC, co stanowi 13% wszystkich Bitcoinów na BitMEX w ciągu zaledwie jednej godziny, czyniąc z tego największy godzinny odpływ Bitcoinów w historii giełdy.

„Według naszych danych, ostatniej nocy ponad 23.200 BTC zostało wycofanych z adresów #BitMEX w jednym (~13% wszystkich BTC w ich skarbcach. To największy godzinny odpływ z BitMEX-a, jaki do tej pory zaobserwowaliśmy.“

Glassnode Data wskazuje również, że przed postawieniem zarzutów, BitMEX posiadał około 1% całkowitej ilości krążących Bitcoinów (170.000 BTC) o wartości 1,8 miliarda dolarów.

„Zgodnie z naszymi danymi, 170.000 $BTC (1,8 miliarda dolarów) znajduje się w portfelach #BitMEX. To prawie 1% krążących w obiegu #Bitcoin Supply.“

CFTC próbuje na stałe rozwiązać BitMEXa

CFTC stwierdziła, że ciężko pracuje nad ochroną integralności rynków, regulując i oskarżając podmioty naruszające prawo zarówno na rynku aktywów tradycyjnych, jak i cyfrowych. Organ regulacyjny dodał, że będzie rekomendował, aby sąd nakazał BitMEX wypłacić odszkodowanie poszkodowanym klientom i na stałe cofnąć licencję na obrót.

„W swoim ciągłym postępowaniu sądowym przeciwko oskarżonym, CFTC dąży do uchylenia się od zapomnianych korzyści, kar cywilnych, restytucji na rzecz klientów, stałych zakazów rejestracji i handlu oraz stałego zastrzyku z przyszłości naruszeń ustawy o giełdach towarowych (CEA)“.

Dyrektor generalny Arthur Hayes i jeden ze współzałożycieli Samuel Reed zostali aresztowani, a pozostali dwaj, Benjamin Delo i Gregory Dwyer, są nadal na wolności.