Twitter mówi, że 130 kont skierowanych jako część oszustwa Bitcoin.

Firma zajmująca się mediami społecznościowymi nie sprecyzowała, ile osób atakujących konta było w stanie kontrolować.

Konta Twittera 130 użytkowników były ukierunkowane w ramach oszustwa bitcoin, firma mediów społecznościowych powiedział w czwartek, kiedy napastnicy przejęli konta prominentnych użytkowników, w tym Barack Obama, Elon Musk, Kanye West, Bill Gates i Jeff Bezos w ramach powszechnego hack.

„Dla małego podzbioru tych kont, napastnicy byli w stanie przejąć kontrolę nad kontami, a następnie wysyłać Tweety z tych kont“, napisał Twitter Support konta, bez określenia, ile kont napastnicy byli w stanie kontrolować.

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat
Zapisz się do newslettera CNET Now, który umożliwia naszym redaktorom wybieranie najważniejszych historii dnia.
Dodaj swój e-mail
Tak, chcę również otrzymywać biuletyn CNET Insider, informujący mnie na bieżąco o wszystkich sprawach CNET.
POKAŻ MI!
Zapisując się, zgadzasz się na warunki korzystania z serwisu CBS i akceptujesz praktyki dotyczące danych zawarte w naszej Polityce Prywatności. Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Chociaż w przeszłości Twitter borykał się z problemem oszustw związanych z kryptokurrency, rozmiar środowego ataku jest niezwykły, co rzuca światło na potencjalne luki w zabezpieczeniach popularnej platformy mediów społecznościowych.

W świetle trwającego dochodzenia Twitter odrzucił prośbę o pełną listę kont docelowych, gdzie „nadal ocenia, czy niepubliczne dane związane z tymi kontami zostały naruszone“.

screenshot-2020-07-17-at-1-28-50-pm.png
To jest przekręt na Twitterze wysłany z konta Billa Gatesa. (Adres Bitcoin’a został usunięty z tego zrzutu ekranu).

Zrzut ekranu autorstwa Iana Sherr/CNET’a

W środę, w relacjach dziesiątków znanych na całym świecie osobistości z dziedziny techniki, polityki i rozrywki, zamieszczono podobne tweety zachęcające do składania datków za pośrednictwem Bitcoin Future. Apple, Uber i inne firmy zostały również złapane w rozległym hack, który Twitter później przypisał atak inżynierii społecznej na swoich pracowników.

„Każdy prosi, abyśmy oddali, a teraz jest czas,“ powiedział skasowany teraz tweet z Gatesa, zobowiązując się do podwojenia wszystkich płatności na adres Bitcoin przez następne 30 minut.

„Czuję się hojny z powodu Covida-19“, powiedział tweet Musk. „Podwoję wszystkie płatności na mój adres BTC przez następną godzinę. Powodzenia, i trzymaj się tam bezpiecznie!“ Wszystkie tweety zostały następnie usunięte i zweryfikowane konta na Twitterze, te z niebieskim czekiem, zostały tymczasowo uciszone.

Oprócz Twittera, FBI ogłosiło również uruchomienie sondy do incydentu hakerskiego.